Juhised


Antud leht ja allalaetav rakendus on loodud õppimise eesmärgil ning mõeldud kasutamiseks kõigile, kes soovivad lastes lugemishuvi tekitada, abi lapse lugema õpetamisel või soovivad lihtsalt, et laps tegeleks arvutis olles pigem arendavate tegevustega.

Rakendus on eestikeelne ning lähtub ainult eesti keele reeglitest.

Lapse kiiremaks ja paremaks arenguks kasuta antud veebilehe nõuandeid ja juhiseid, sest need on lugema õppimise aluseks ning hilisem ümberõpe ei saa lihtne olema. Juhised leiad avalehelt ja juhiste lehelt.

Rakendus on allalaetav siit >>


Lapse lugema õpetamiseks alustame häälikute õppimisest. Õpime selgeks helisevad häälikud, seejärel helitud. Võõrtähti võime tutvustada hiljem.

Kui häälikud on selged, saab edasi minna häälimisega ehk tutvustame lapsele, millest sõna koosneb. Kui laps oskab kuulata ning mõistab häälikute asetust sõnas, saab ta hakata sõna tähtedest kokku lugema.

Antud rakendus ei asenda lapsevanemat. Kõige parem õpetaja on siiski vanem ise. Rakendus on abivahendiks, et luua huvi lugemise vastu.Eeldused


Kuna tähtede ja lugema õppimise puhul on oluline kuulata häälikuid ja häälimist, siis oleks rakenduse kasutamisel soovituslik

  • heli olemasolu
  • laua-, sülearvuti (Windows, Mac) või nutiseadme kasutamine (Android, iOS)Õppimine

Õppimise osa leiad avalehe alt. Liigu hiirega vastava teema peale (häälikud, häälimine, lugemine), mille järel avaneb vastav menüü.

kuidas õppida lugema kuidas õppida tähti

Menüüs on osade järjestus vastavalt soovitusliku õppimise järjekorra alusel, alustades täishäälikutest kuni lausete lugemiseni.

Lehel Rakendus on rakenduse allalaadimise juhis - pärast teema õppimist saab õpitud teemat mängude abil meenutada ning teadmisi kinnistada.

Lisaks arvutis õppimisele proovi ka paberile kirjutamist. Vaata kirjatehnika juhist lehelt Kirjatehnika.Rakendus

Laadige rakendus alla. Allalaadimise info leiab siit >>.

Tutvuge mängudega eelnevalt ise. Veenduge, et laps saab aru, mida ta mängus tegema peab.

  1. Valige peamenüüst teema vastavalt, kas soovite harjutada tähti, lugemist või kirjutamist (klikka vastaval ruudul).
  2. Valge alammenüüst, millist mängu soovite mängida.
  3. Valige, millist taset soovite, kas lihtsamat või raskemat.
  4. Mängige vastavalt mängu ülal kirjeldatud kirjeldusele. Heli kuulamiseks klikka kõlari ikoonil. Kirjutamise mängus saab nupuga "Vaata sõna" sõna näha - väiksemad lapsed saavad niimoodi kirjutamist harjutada.
  5. Igal mängul on kuus sammu, see tähendab, et kui vastad mängus kuus korda õigesti, siis saab mäng läbi. Soovi korral saab mängu alustada uuesti.
lugema õppimise mängud